Tekijät

Turvallisuuden ammattilaiset

Työllämme on suuri yhteiskunnallinen merkitys. Meillä on paljon ainutlaatuista annettavaa asiakkaillemme, sidosryhmillemme ja koko suomalaiselle yhteiskunnalle. Siksi voimme luvata paljon ja lunastaa vähintään saman verran.

Johtoryhmä

Timo Lehtimäki
Timo Lehtimäki
Toimitusjohtaja timo.lehtimaki@erillisverkot.fi
Kari Asiala
Kari Asiala
Liiketoimintajohtaja kari.asiala@erillisverkot.fi
Mari Fallström
Mari Fallström
Johtaja, Tuotanto mari.fallstrom@erillisverkot.fi
Ara Haikarainen
Ara Haikarainen
Hallintojohtaja ara.haikarainen@erillisverkot.fi
Kuvassa Kim Höijer
Kim Höijer
Talousjohtaja kim.hoijer@erillisverkot.fi
Markku Järvinen
Markku Järvinen
Johtaja, Asiakkaat markku.jarvinen@erillisverkot.fi
Antti Kauppinen
Antti Kauppinen
Teknologiajohtaja antti.kauppinen@erillisverkot.fi
Kuvassa Pasi Kuivalainen
Pasi Kuivalainen
Johtaja, Palvelut pasi.kuivalainen@erillisverkot.fi
Katariina Salmisalo
Katariina Salmisalo
Viestintäjohtaja Katariina.Salmisalo@erillisverkot.fi
Jarmo Vinkvist
Jarmo Vinkvist
Liiketoimintajohtaja jarmo.vinkvist@erillisverkot.fi
Kuvassa Ismo Viljanen
Ismo Viljanen
Liiketoimintajohtaja ismo.viljanen@erillisverkot.fi

Hallitus

Ilpo Nuutinen
Ilpo Nuutinen, pj
Hallitusneuvos Valtioneuvoston kanslia
Tuula Haataja
Talous- ja rahoitusjohtaja QMG Holding Oy
Leena Hellfors
Leena Hellfors
CEO Fondia
Sara Kajander
Sara Kajander
Yksikön johtaja Puolustusministeriö, kiinteistö- ja ympäristöyksikkö
Hannu Kauppinen
Hannu Kauppinen
CTO Nokia Technologies
Janne Koivukoski
Janne Koivukoski
Pelastusneuvos Sisäministeriö
Arja Lehtonen
Arja Lehtonen
Johtaja Catella Property Oy
Maria Nikkilä
Maria Nikkilä
Tietohallintoneuvos Valtiovarainministeriö